Używamy techniczne pliki cookie i statystyki odwiedzin: Yandex Metrica i zanonimizowany dziennik odwiedzin Zorky. Nigdy nie sprzedajemy danych. Więcej o cookies i statystykach.
Zorky działa w trybie testowym — wszystko jest bezpłatne. Ta strona to tylko demo: nazwy firm, linki i osobiste zestawienie ofert otwierają się po rejestracji. Zarejestruj się →
ZorkyZorky
Polski
@termdocs

Wynagrodzenia DevOps, popyt i rynek pracy — październik 2026

DevOps to praktyka inżynierska i rola między developmentem a eksploatacją: DevOps engineer buduje drogę kodu od commita do produkcji, automatyzuje infrastrukturę i odpowiada za szybkość i niezawodność dostarczania. To bieżący przekrój rynku pracy DevOps na podstawie danych Zorky: 13 720 otwartych ofert w rolach DevOps, SRE i pokrewnych, z czego 12 420 opublikowano niedawno. Liczymy realne oferty pracy, a nie ankiety — z portali pracy, stron kariery firm i kanałów Telegram — i pokazujemy, gdzie zatrudnia się DevOps engineerów, jakiego doświadczenia i stacku wymagają pracodawcy, ile płacą, kto zatrudnia i na jakich warunkach. Kolejno poniżej: kraje i miasta, role i poziom doświadczenia, technologie i ich połączenia, wynagrodzenia, pracodawcy, warunki pracy oraz rynek telegramowy WNP. Dane odświeżają się przy każdym nowym snapshocie.

13 720
otwarte oferty — reposty scalone
$8405
mediana $/mies.
32%
zdalnie

Rynek DevOps / SRE ma obecnie 13 720 otwartych ról, w tym świeżo zaobserwowanych: 12 420. Median salary $8405/mo.

⚠ wynagrodzenie znane dla 1122 z 13720 ofert; udział pracy zdalnej z 10483 z podanym formatem; 12420 liczone jako świeże obserwacje; trendu i trudności rekrutacji nie pokazujemy

Timeline: postings and sources

How many DevOps / SRE postings appeared each week over 180 days, and from how many sources. The second line separates market growth from coverage growth: a jump in the week new sources were connected means we started seeing more, not that the market grew.

New postings and active sources per week

Sources over the period: 503

New sources connected: May 18 +17 · May 25 +12 · Jun 1 +18 · Jun 8 +9 · Jun 15 +11 · Jun 22 +30 · Jun 29 +86 · Jul 6 +38 · Jul 13 +39 · Jul 20 +34 · Jul 27 +25 · Aug 3 +15 · Aug 10 +10 · Aug 17 +12 · Aug 24 +12 · Aug 31 +9 · Sep 7 +7 · Sep 14 +11 · Sep 21 +20 · Sep 28 +5 · Oct 5 +10 · Oct 12 +8 · Oct 19 +21

Week = posting first-seen date, all statuses, 180 days; sources = distinct collection channels that yielded postings for the direction that week; new sources = channels that yielded their first posting for the direction that week.

Salaries over time

Median DevOps / SRE salary per week, USD per month.

Median salary, USD per month

Only postings with a USD salary and a known period (month or year), $500–$50,000 per month. Weeks with fewer than 10 such postings are left blank — that means no data, not zero.

Remote work over time

Share of DevOps / SRE postings offering fully remote work, per week.

Remote postings, %

The share is among postings that state a format (remote, hybrid, office). Weeks with fewer than 10 such postings are left blank.

Technologies over time

How the share of DevOps / SRE postings mentioning each of the top technologies changed.

Postings mentioning the technology, %

Share among postings with a tagged stack; the series starts on Aug 10: earlier stack tags were assigned differently. Weeks with fewer than 20 tagged postings are left blank.

Countries over time

How the share of DevOps / SRE postings in each of the top countries changed, per week.

Postings in the country, %

Share among postings with a known country; the chart shows the five countries with the most postings over six months. Weeks with fewer than 20 postings with a known country are left blank. A rising share can mean a newly connected source in that country rather than market growth.

Ten tydzień

3411
nowych ofert w 7 dni
4748
tydzień wcześniej
Stany Zjednoczone
najwięcej nowych ofert

⚠ otwarte oferty zauważone po raz pierwszy w tym tygodniu; zmiana względem poprzedniego tygodnia odzwierciedla też nowe źródła — to nie jest trend rynkowy

Gdzie zatrudnia się DevOps Engineerów: kraje i miasta

DevOps: udział w całym popycie IT według kraju

Popyt na DevOps jest rozłożony po świecie szerzej niż w większości ról IT: najwięcej ofert jest w USA (3 058 stanowisk), dalej Polska, Indie, Wielka Brytania i Niemcy. Wolumen nie jest jednak jedyną miarą: ważniejszy jest udział DevOps w popycie IT danego kraju. Prowadzi Rosja z 14.5% wszystkich ofert IT, dalej Szwecja (13.1%). Wysoki udział oznacza, że role infrastrukturalne stanowią istotną część rekrutacji w kraju, a nie sporadyczne oferty. Kraj jest ustalany na podstawie treści oferty i źródła; oferty zdalne bez kraju nie są na mapie.

Table · 25
krajudziałoferty w roliIT łącznie
Rosja14.5%5373702
Szwecja13.1%102781
Francja11.3%3362980
Indie10.6%9839313
Ukraina10.5%1461392
Portugalia10.2%1041021
Polska9.4%168918 019
Holandia9.3%1691826
Malezja9.1%52574
Singapur9.0%4575072
Rumunia8.4%64764
Niemcy8.3%5867050
Meksyk8.0%1211517
Irlandia7.9%64812
Tajlandia7.8%861109
Izrael7.7%75972
Brazylia7.6%1682197
Australia7.4%1061422
Filipiny7.2%70976
Wielka Brytania7.0%81211 636
Kanada6.9%3134567
Stany Zjednoczone6.8%305844 729
SRA Hongkong (Chiny)6.8%1472168
Hiszpania6.5%1261946
Szwajcaria5.4%52971

⚠ na każde 100 otwartych ofert IT w kraju — ile dotyczy tej roli; kraje z 50+ ofertami roli i 300+ ofertami IT

Zdalnie, hybrydowo, biuro — według kraju

Udział pracy zdalnej mocno zależy od kraju: w Brazylii 63% ofert dopuszcza pracę w pełni zdalną, w Singapurze tylko 6%. Średnia rynkowa to 32%. Wszystkie udziały liczone są dla ofert, które podają format pracy — gdy oferta go nie wymienia, nie zgadujemy.

ZdalnieHybrydowoBiuro
WSZYSTKIE
32%
27%
41%
Stany Zjednoczone
32%
16%
52%
Polska
36%
49%
15%
Wielka Brytania
16%
24%
60%
Indie
21%
18%
61%
Niemcy
32%
38%
30%
Rosja
49%
25%
26%
Kanada
35%
18%
47%
Singapur
25%
69%
Francja
32%
57%
Brazylia
63%
31%
Holandia
41%
52%
Meksyk
37%
56%
Table · 13
krajzdalniehybrydowobiuron
WSZYSTKIE32%27%41%10 483
Stany Zjednoczone32%16%52%2565
Polska36%49%15%1510
Wielka Brytania16%24%60%748
Indie21%18%61%705
Niemcy32%38%30%435
Rosja49%25%26%430
Kanada35%18%47%288
Singapur6%25%69%232
Francja11%32%57%218
Brazylia63%6%31%159
Holandia7%41%52%125
Meksyk37%6%56%108

⚠ udział ofert z podanym formatem pracy (10483 z 13720)

DevOps: indeks zatrudnienia na stałym panelu portali

165.9
indeks, 2026-10-13 = 100
10 313
otwarte oferty na tablicach ATS z panelu
15
punkty historii (dziennie)

Seria gromadzi się od 13 października 2026 r.: panel to codziennie te same portale, więc nowe źródła nie są mylone ze wzrostem rynku. Wykres pojawi się po 4 tygodniach.

⚠ indeks = otwarte oferty roli na tablicach ATS (panel HIST-1) względem pierwszego punktu × 100; historia zbiera się od 13 października 2026, seria pojawi się po 4 tygodniach

Stack technologiczny DevOps: technologie i narzędzia w ofertach

Używana razem z

Oferty DevOps najczęściej wymieniają CI/CD, AWS, Azure, Kubernetes, Docker i Python — chmurę, kontenery i orkiestrację, infrastrukturę jako kod, automatyzację konfiguracji i język skryptowy. Pracodawcy niemal nigdy nie szukają „po prostu DevOps”: potrzebują konkretnej kombinacji, na której już działa ich infrastruktura. Każda technologia prowadzi do własnej strony.

devops 6800cloud 6761ci/cd 4325aws 3834azure 3454kubernetes 3179docker 2351python 2206linux 2051ansible 1816agile 1681terraform 1617

⚠ udział spośród 11188 ofert z co najmniej dwiema technologiami

DevOps: graf stacku — co idzie w parze

kubernetes, docker, python…azure, java, c#…
grafana + prometheus: lift 7.56, n=535gitops + helm: lift 5.95, n=124c# + javascript: lift 4.86, n=155gitlab + helm: lift 3.54, n=170gitlab + jenkins: lift 3.45, n=280kafka + postgresql: lift 3.42, n=101helm + kafka: lift 3.27, n=102postgresql + prometheus: lift 3.2, n=97java + kafka: lift 3.12, n=257c# + c++: lift 3.07, n=68grafana + helm: lift 2.97, n=181gitops + grafana: lift 2.96, n=137grafana + kafka: lift 2.81, n=194gitlab + grafana: lift 2.75, n=294java + javascript: lift 2.72, n=192github + jenkins: lift 2.65, n=267docker + gitlab: lift 2.61, n=532gitlab + gitops: lift 2.57, n=94ansible + linux: lift 2.55, n=849c++ + java: lift 2.55, n=125helm + kubernetes: lift 2.51, n=424c++ + python: lift 2.5, n=185ansible + gitlab: lift 2.48, n=391devsecops + gitlab: lift 2.48, n=83linux + prometheus: lift 2.46, n=291github + gitlab: lift 2.46, n=258docker + helm: lift 2.42, n=282c++ + javascript: lift 2.38, n=43ansible + jenkins: lift 2.32, n=351kafka + prometheus: lift 2.32, n=84ansible + terraform: lift 2.25, n=590azure + c#: lift 2.23, n=455ansible + grafana: lift 2.21, n=442docker + jenkins: lift 2.2, n=431llm + prometheus: lift 2.18, n=52grafana + postgresql: lift 2.16, n=125prometheus + python: lift 2.13, n=271helm + prometheus: lift 2.13, n=68helm + jenkins: lift 2.1, n=97gitlab + kafka: lift 2.09, n=114llm + python: lift 2.08, n=170kafka + kubernetes: lift 2.08, n=399gitops + kubernetes: lift 2.07, n=266kubernetes + prometheus: lift 2.07, n=406gitops + kafka: lift 2.07, n=49kubernetes: 3407kubernetesdocker: 2351dockerpython: 2206pythonlinux: 2051linuxansible: 1816ansibleterraform: 1617terraformgrafana: 1230grafanagithub: 1206githubgitlab: 971gitlabjenkins: 934jenkinsprometheus: 644prometheuskafka: 629kafkahelm: 554helmpostgresql: 526postgresqlgitops: 421gitopsllm: 414llmdevsecops: 385devsecopsazure: 3454azurejava: 1465javac#: 661c#javascript: 540javascriptc++: 375c++aws: 3836awsgcp: 2152gcpcloud architect: 489cloud architect
znasznastępny krokliftofert łącznie
awsgcp1.641212
azurec#2.23455
kuberneteshelm2.51424
dockergitlab2.61532
pythonc++2.5185
gcpcloud architect1.72162
linuxansible2.55849
ansiblelinux2.55849
terraformansible2.25590
javakafka3.12257
grafanaprometheus7.56535
githubjenkins2.65267

⚠ lift = ile razy częściej para występuje razem niż przy niezależności; krawędzie od 30 wspólnych ofert; ~12% tagów stacku może być błędnych do czasu ponownego przeliczenia matchera

Chmury i narzędzia według kraju

Wybór chmury zależy od kraju bardziej, niż się wydaje. W Polsce Azure pojawia się w ofertach częściej niż AWS — to ślad segmentu enterprise zbudowanego na produktach Microsoft.

krajAWSAzureGCPKubernetesTerraformAnsibleDocker
Stany Zjednoczone n=220740%28%15%30%16%17%18%
Polska n=162729%42%15%31%19%22%24%
Indie n=84039%41%18%21%11%12%18%
Wielka Brytania n=57438%32%11%18%18%9%11%
Niemcy n=50326%28%13%35%17%16%23%
Rosja n=4979%7%4%51%7%37%48%
Singapur n=40436%16%8%31%20%7%12%
Francja n=25516%13%13%16%7%6%9%
Kanada n=21540%30%16%27%11%4%13%
SRA Hongkong (Chiny) n=14330%36%16%33%15%22%28%
Brazylia n=13434%29%12%25%8%9%20%
Holandia n=11424%40%8%17%13%14%11%
Hiszpania n=10633%30%12%28%10%7%20%
Szwecja n=9719%40%7%43%10%21%33%
Ukraina n=9341%30%19%24%14%14%16%
Portugalia n=8019%26%13%18%9%18%8%

⚠ udział otwartych ofert w kraju, które wymieniają narzędzie, wśród ofert z co najmniej dwiema technologiami

Technologie wymagane razem

Pary pokazują, jak wygląda stack w realnych wymaganiach. Najczęstsze kombinacje to AWS + Azure (1 694 ofert), Docker + Kubernetes oraz AWS + Kubernetes. Wybierając, czego uczyć się dalej, patrz nie na popularność jednej technologii, lecz na to, z czym się pojawia: oferty sprawdzają kombinację.

Typowe zestawy trzech technologii

Narzędzia według kategorii

DevOps ma setki narzędzi, ale w ofertach układają się one w kilka stabilnych kategorii, a w każdej rynek ustala jeden lub dwa standardy. Infrastruktura jako kod to przede wszystkim Ansible; pipeline'y CI/CD to GitLab i Jenkins; observability to Grafana; języki automatyzacji to Python i Java. Jedno narzędzie z każdej kategorii daje więcej niż dziesięć z jednej.

Infrastructure as code
narzędzieudział
Ansible16.2%
Terraform14.4%
CloudFormation3.0%
Puppet1.4%
Pulumi0.5%
CI/CD
narzędzieudział
GitLab8.7%
Jenkins8.3%
Argo CD3.0%
Azure DevOps0.7%
CircleCI0.6%
TeamCity0.2%
Observability
narzędzieudział
Grafana11.0%
Prometheus5.8%
Datadog3.3%
Elasticsearch2.3%
OpenTelemetry1.1%
Zabbix1.0%
Jaeger0.3%
Languages
narzędzieudział
Python19.7%
Java13.1%
TypeScript2.4%
Go1.7%
Rust1.3%
Ruby0.8%
Bash0.7%
PowerShell0.5%

Wynagrodzenie DevOps Engineera: widełki, kraje, poziom doświadczenia

DevOps: z czego składa się płaca — „przy pozostałych warunkach bez zmian”

Baza — Stany Zjednoczone, poniżej seniora, biuro, żadna z wymienionych technologii: $8974/mies. Poniżej — premia każdego czynnika z przedziałem 95%; blade mieszczą się w szumie.

-61%0%+59%senior i wyżejsenior i wyżej: +47% (37…59%), n=940gcpgcp: +16% (8…24%), n=237kuberneteskubernetes: +11% (4…18%), n=518praca zdalnapraca zdalna: +8% (3…14%), n=591javajava: +4% (-3…12%), n=224gitlabgitlab: +3% (-5…12%), n=168terraformterraform: +2% (-4…9%), n=365prometheusprometheus: +2% (-10…15%), n=152helmhelm: +2% (-9…13%), n=80linuxlinux: 0% (-6…7%), n=303ansibleansible: -1% (-8…7%), n=236jenkinsjenkins: -1% (-10…8%), n=134grafanagrafana: -1% (-11…10%), n=185awsaws: -2% (-7…3%), n=596pythonpython: -4% (-9…2%), n=450kafkakafka: -10% (-20…1%), n=72azureazure: -12% (-17…-7%), n=434dockerdocker: -12% (-19…-6%), n=256Wielka BrytaniaWielka Brytania: -30% (-34…-26%), n=465KanadaKanada: -33% (-41…-24%), n=54NiemcyNiemcy: -44% (-53…-34%), n=31FrancjaFrancja: -55% (-61…-48%), n=39PolskaPolska: -56% (-59…-52%), n=322

Wykres kaskadowy: od bazy do typowego profilu

+ senior i wyżej
$13 221
+ praca zdalna
$14 323
+ kubernetes
$15 877
Table · 23
czynnikpremiaprzedział 95%n
senior i wyżej+47%37…59%940
gcp+16%8…24%237
kubernetes+11%4…18%518
praca zdalna+8%3…14%591
java+4%-3…12%224
gitlab+3%-5…12%168
terraform+2%-4…9%365
prometheus+2%-10…15%152
helm+2%-9…13%80
linux0%-6…7%303
ansible-1%-8…7%236
jenkins-1%-10…8%134
grafana-1%-11…10%185
aws-2%-7…3%596
python-4%-9…2%450
kafka-10%-20…1%72
azure-12%-17…-7%434
docker-12%-19…-6%256
Wielka Brytania-30%-34…-26%465
Kanada-33%-41…-24%54
Niemcy-44%-53…-34%31
Francja-55%-61…-48%39
Polska-56%-59…-52%322

⚠ liniowy model logarytmu wynagrodzenia: kraj, poziom doświadczenia, praca zdalna, technologie — każda premia „przy pozostałych czynnikach bez zmian”; przedział 95%; oferty roli z 180 dni z wynagrodzeniem i okresem; R² = 0.427; nieistotne premie mieszczą się w szumie

Wynagrodzenie według kraju, USD miesięcznie

Porównuj kraje jednocześnie po medianie i wielkości próby: wysoka mediana przy małej próbie to garstka drogich ról, a nie rynek. Kraje z mniej niż 30 ofertami nie są pokazywane. Najwyższa mediana jest w USA.

Stany Zjednoczone
Wielka Brytania
Kanada
Niemcy
Polska
Francja
krajP25medianaP75n
Stany Zjednoczone$10 416$12 916$16 045562
Wielka Brytania$6514$8195$10 507465
Kanada$6467$7749$10 47054
Niemcy$4528$6567$877831
Polska$4211$5375$6609322
Francja$4053$4528$701939

⚠ oferty z 180 dni z wynagrodzeniem i podanym okresem; medianę liczymy w obrębie każdego kraju, kraje z 30+ obserwacjami

Zdalnie czy w biurze: wynagrodzenie, USD miesięcznie

Zdalne role DevOps nie są średnio tańsze od stacjonarnych — często otwierają je firmy, które zatrudniają na całym świecie i płacą według własnej skali. Próba według formatu jest mniejsza niż całość: nie każda oferta podaje zarówno format, jak i przedział.

Zdalnie
Biuro
Hybrydowo
forma pracyP25medianaP75n
Zdalnie$6375$9000$12 917406
Biuro$5043$8333$13 750416
Hybrydowo$5512$7473$11 952246

⚠ otwarte oferty z wynagrodzeniem i znanym okresem; wiersze od 30

Kto zatrudnia DevOpsów: pracodawcy i koncentracja rynku

DevOps: pracodawcy zatrudniający najwięcej — 90 dni

Oferty DevOps pochodzą od 5 935 różnych pracodawców, a największy odpowiada za zaledwie 1.2% ofert — rynek nie jest uzależniony od jednej firmy; popyt rozkłada się na zespoły produktowe, fintech, dostawców chmury i firmy usługowe. Pokrewna specjalizacja DevSecOps jest przeciwieństwem: jeden pracodawca ma 25.7% jej ofert — warto o tym wiedzieć, zanim zaplanujesz przejście.

pracodawcaofertykrajezdalnie
Devoteam145138%
Amazon111170%
Google105223%
ALTEN7761%
Bosch Group6490%
Spacex5810%
Endava5662%
Caylent52535%
ServiceNow51620%
Talan51610%

⚠ oferty z 90 dni; bez agencji rekrutacyjnych i agregatorów

Nowi pracodawcy

W ciągu ostatnich 30 dni 1 658 firm po raz pierwszy zaczęło szukać DevOps, 182 z nich z trzema lub więcej ofertami jednocześnie. Nowy pracodawca na rynku DevOps to zwykle zespół budujący infrastrukturę od zera lub przenoszący się do chmury.

1658
zaczęło zatrudniać w tej dziedzinie w ciągu 30 dni
182
z nich otworzyło 3+ oferty
2599
pracodawców zatrudniających w ciągu 30 dni

⚠ firma opublikowała pierwszą ofertę tej roli w ciągu 180 dni; część „nowych” pracodawców to źródła nowe dla nas

DevOps: systemy rekrutacyjne używane przez pracodawców

systemudział pracodawcówpracodawcyoferty
greenhouse35.0%7583198
ashby23.3%5031113
smartrecruiters9.8%2132478
workable8.5%1831005
lever8.1%1761482
teamtailor3.9%84551
personio2.9%63215
bamboohr2.7%59124
workday2.3%49553
recruitee1.8%39278
pinpoint1.1%23164
icims0.6%1387

⚠ udział pracodawców roli rekrutujących przez dany system ATS, wśród tablic, które odpytujemy; pracodawca w dwóch systemach liczy się w obu; 90 dni

Ukryty rynek: oferty tylko na stronach firm

7.1%
ofert nieobecnych na żadnym portalu
154
pracodawcy

⚠ oferty znalezione tylko na stronach kariery firm i na żadnym portalu pracy; dotąd przeszukaliśmy tylko część stron firm (pilot SITES), więc to dolne oszacowanie

Sygnały o firmach — w planie płatnym

  • przyspieszenie
  • zamrożenie
  • Switch of applicant tracking system
  • New direction — first roles in a field new to the company
  • Expansion into a new country

Strumień sygnałów i alertów o firmach zatrudniających w tej dziedzinie — dla agencji i sprzedaży B2B. Zostaw zgłoszenie na dole strony.

Oferty pracy DevOps na Telegramie: rynek WNP

Znaczna część rekrutacji DevOps w WNP odbywa się przez kanały na Telegramie, a nie przez portale z ofertami pracy. Nasza baza zawiera 4 117 ofert DevOps z 339 kanałów, z czego 866 z ostatnich 30 dni. 2% tych ofert podaje widełki. Mediana wynagrodzenia w ofertach z Telegrama jest wyższa niż na rynku globalnym — to inny rynek, z większą liczbą firm lokalnych i outsourcingu oraz mniejszą liczbą zespołów międzynarodowych. Kanały źródłowe nie są wymieniane na stronie.

4117
ofert w 180 dni
339
kanały
866
w ostatnich 30 dniach
$9166
mediana $/mies.
miesiącoferty
2026-05221
2026-06247
2026-071069
2026-08961
2026-09859
2026-10760

⚠ oferty z kanałów Telegram z 180 dni; nazwy kanałów nie są publikowane; miesięczny wzrost obejmuje też wzrost liczby objętych kanałów

Najnowsze ogłoszenia

Wszystkie oferty →
Okna i zasady tej strony

Otwarte oferty w chwili snapshotu: udział IT, kraje, miasta, stack, narzędzia według krajów, sygnały z treści. Pracodawcy — 90 dni. Wynagrodzenia według krajów, Telegram, systemy rekrutacyjne — 180 dni.

Wynagrodzenie tylko wtedy, gdy oferta podaje okres (miesiąc lub rok), przeliczone na USD miesięcznie; kwoty poniżej $500 lub powyżej $50 000 miesięcznie odrzucamy jako błędy okresu.

Nie pokazujemy tygodniowego trendu popytu: we wrześniu doszły nowe źródła, więc wzrost liczby ofert odzwierciedla zasięg, a nie rynek.

O danych

  • Część przekrojów jest ukryta: pokrycie danymi jest jeszcze niewystarczające.
  • Statystyki pokazujemy tylko tam, gdzie próba przechodzi próg jakości.
  • Brak bloku nie oznacza wartości zero.

Obecnie ukryte przekroje: 7.

Jak cytować

Zorky. DevOps / SRE. Dane na dzień 2026-10-27. https://zorky.tech/pl/research/devops

Dane na dzień 2026-10-27

Specjalizacje

Cloud EngineerDevSecOpsInfrastructure EngineerKubernetes / ContainerPlatform EngineerSRE

Najczęściej zadawane pytania

Krótkie odpowiedzi na najczęstsze pytania o zawód DevOps — z tego samego przekroju danych.

Ile zarabia inżynier DevOps?

Mediana wynosi $8 405 miesięcznie na podstawie 1 122 ofert z podanym przedziałem; rozrzut jest duży i zależy głównie od kraju i poziomu — zobacz sekcję wynagrodzeń.

Czym zajmuje się DevOps engineer?

Buduje i utrzymuje drogę kodu od commita do produkcji: CI/CD, infrastruktura jako kod, kontenery, monitoring i automatyzacja operacji.

Ile ofert DevOps jest otwartych teraz?

Bieżący przekrój śledzi 13 720 otwartych ofert DevOps, SRE i ról pokrewnych, z czego 12 420 opublikowano niedawno.

Dlaczego przedziały wynagrodzeń DevOps tak bardzo się różnią?

Przede wszystkim od kraju zatrudnienia, poziomu i formatu pracy; rozkład oraz podział według krajów i poziomów są w sekcji wynagrodzeń.

Ile ofert DevOps jest zdalnych?

32% ofert z wyraźnie podanym formatem pozwala na pracę w pełni zdalną; dla SRE udział jest wyższy — 40%.

Jakiego stacku potrzebuje inżynier DevOps?

Oferty najczęściej wymieniają CI/CD, AWS, Azure i Kubernetes, plus infrastrukturę jako kod i CI/CD.

Czy mogę zostać inżynierem DevOps bez doświadczenia?

Tak, ale rynek jest nastawiony na doświadczonych: poziom Senior i wyżej to około 78% ról, ról juniorskich jest 383. Realistyczne wejście prowadzi przez administrację systemami, backend lub wsparcie.

Czym DevOps różni się od SRE?

DevOps skupia się na automatyzacji dostarczania i infrastruktury, SRE — na niezawodności produkcji: SLO, budżety błędów, przeglądy incydentów. Role mocno się pokrywają.

W których krajach jest najwięcej ofert DevOps?

pod względem liczby prowadzą USA, dalej Polska, Indie i Wielka Brytania. Pod względem udziału DevOps w popycie na IT prowadzi Rosja.

Czy oferty DevOps obejmują relokację?

0.6% ofert wspomina o relokacji, a 0.9% o sponsorowaniu wizy; udziały pochodzą z treści ofert.

Czy inżynierowie DevOps potrzebują certyfikatów?

Pojawiają się jako atut — najczęściej AWS Certified, Azure AZ-104 / AZ-400 / AZ-305 oraz CKA / CKAD / CKS; praktyczne doświadczenie z tymi samymi narzędziami jest wymagane znacznie częściej.

Gdzie szukać ofert DevOps w WNP?

Oprócz portali z ofertami pracy — na kanałach Telegrama: nasza baza zawiera 4 117 takich ofert z 339 kanałów; aktualne są na stronie ofert DevOps Engineer.

Jakie specjalizacje istnieją w DevOps?

Platform Engineer, Cloud Engineer, DevSecOps i SRE — każda z tych ról ma własną stronę rynku w Zorky.

Zostaw zgłoszenie

Opisz zadanie i zostaw kontakt — zgłoszenie trafi do naszego CRM, a odpowiemy na podany kontakt.

Wysyłając, akceptujesz: polityka prywatności.